Hikayemiz

Tasarım

Kuka Collection firmasını alanında farklı ve ilgiçeker yapan özelliklerinin arasından en önemlisi, hiç bir kaygı taşımadan, inanarak ve severek daha önce denenmemişi deneme çabası içinde olması ve bu konudaki samimiyetidir.

Kuka Collection firmasında üretilen her ürün, kendi tasarım atölyesinde şekillenir. Gerek sürekli ürünlerimizde yer alan eserler, gerek kurumlara özel üretim talepleri titizlikle belirlenerek, amacına en uygun formu alıncaya dek çeşitli aşamalardan geçer.

Az bulunan değerlidir. İnsanın az bulunana sahip olma isteği geçmişten günümüze, ve günümüzden yarınlara gitgide artan bir tutkuyla çoğalıyor. Daha güzelini yaratma arzusu emek gerektiriyor.

Üretilen her ürünün, farklı, estetik, kalıcı ve de üretilen kurum, kişi ve olayların amacına uygun bir şekilde ortaya çıkarılması tasarım olgusunun önemini ortaya koyar. Bir objeyi tasarlamak, sadece hayal etmekten ziyade teknik olarak üretilebilir olması ile de doğru orantılıdır. Yılların tecrübesi ile, tasarımın yanı sıra üretim teknikleri konusundaki bilgi birikimiz, hızlı, yenilikçi ve amacına uygun objelerin ortaya çıkmasında etkendir.

Amacınız nedir? Hatırlanmak mı istiyorsunuz? Ödüllendirmek mi istiyorsunuz? Belirli gün ve olayları gündem de mi tutmak istiyorsunuz? Ayırdığınız bütçe dahilinde, hedef kitleye ulaşan, edinilmekten hoşlanılan bir objenin tasarımı için, deneyimli tasarım ekibimiz, sizin için üretmekten hoşlanacağı bir çalışma sürecine girmekten mutluluk duyacaktır.

Üretim

Kuka Collection firması için tasarımı bitmiş bir modelin üretim sürecindeki en önemli olgu, ürünün kalitesidir.

Yeni ve denenmemişlerin denenmesi, beraberinde gelen bir çok zorluğa sorumlulukla sahip çıkmayı gerektirir. Bu nedenle uzun ve deneysel bir dizi çalışmanın sonucunda emin olabildiğimiz ve inandığımız teknikler üretim sürecimizde yer alır.

Kalite konusundaki titizliğimiz; sahip olduğunuz eserlerin ilk günkü özelliğini koruması ve firmamızdan kaynaklanan herhangi bir sorun varsa, tarafımızdan giderileceği hassasiyeti ve sorumluluk anlayışımızdan anlaşılır.

Sahip olduğunuz ürünlerle ilgili uyarıcı bilgiler ambalajı üzerinde siz sayın koleksiyonerlerin dikkatine sunulmaktadır. Seri sayılı, sertifikalı ve sınırlı sayıdaki üretimlerimiz imalat öncesi, sırası ve sonrasında defalarca kontrolden geçer. İmal edilen ürünün, üretim adedi belirlendiğinde bu sayı noterce belgelenerek duyurulur. Üretim bittiğinde bu ürünle ilgili her türlü orijinal model, kalıp belge ve ilgili her türlü ekipman herhangi bir yanlışlığa meydan vermemek için arşive kaldırılır. Bu nedenle hatalarımız veya hatalarınız sonucu tahrip olmuş bir eserin yerine yenisinin üretilmesi mümkün değildir. Ancak tamir edilebilecek, onarılacak olanlar arzunuz üzerine elden geçebilir. Aksesuarları olan ürünler eğer koleksiyon statüsünde değilse yenilenebilir. Koleksiyon ürünlerin yedekleri yoktur. Kaybolan ve tahrip olan sertifikaların yenilenmesi mümkün değildir ve tarafımızca üretildiği firmamızca raporlanmadıkça koleksiyon ürün niteliği taşımazlar. Ancak satın alma işleminin yapıldığı kişi ve mağazaların onaylaması durumunda kopya belge aslı numarası ile numaralandırılarak istek üzerine verildiği ibaresi ile ürün sahibine verilir. Satın aldığınız ürünün, tarafımızca üretilmesi mümkün olan her bir parçası firmamızca üretilir. Böylece bütünündeki uyumluluk ve eşdeğer kalite yakalanmaya çalışılır . Üretimimizde, firmamız tarafından üretilmeyen girdiler, kalitemize uygunluğu açısından titizlikle test edilir. Bu nedenle ürünün tamamından sorumlu olduğumuzu bir kez daha yinelemek isteriz.